Website is under reconstruction. Lithuanian site is already updated (www.vivadens.eu), new English site is comming soon.
LietuviškaiLT   EnglishEN  
Pradžia Registracija Kainynas Apie VivaDens Atsiliepimai Gydytojai Kontaktai


Apsilankykite VivaDens FacebookeVivaDens Youtube

Profesionali burnos ertmės higiena

Jūsų dantys gali išlikti sveiki ir gražūs ilgą laiką, jei tinkamai juos prižiūrėsite. Tinkama dantų priežiūra padės juos apsaugoti nuo dantų karieso, periodonto (gingivito bei periodontito) ir kitų burnos ertmės ligų. Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (dantų akmenis), gerinti dantenų būklę, mažinti dantų jautrumą, gaivinti burnos ertmę, stabdyti periodonto ligas.

Unikalu, pažangu! Karieso rizikos testas ir individualios prevencijos programos
Dantenų vagelės dekontaminacija lazeriu

Kodėl būtina profesionali burnos ertmės higiena?
Kaip atliekama profesionali burnos ertmės higiena?
Profesionali estetiškai plombuotų dantų priežiūra
Profesionali ant implantų atstatytų dantų priežiūra
Kiek kainuoja?

Dantų priežiūros priemonės individualiam naudojimui:
Dantų jautrumą mažinantis kremas „Recaldent“
Dantų šepetėlis „Nanosilver“

Kodėl būtina profesionali burnos ertmės higiena?

ikiiki
popo
Dantys iki ir po profesionalios burnos ertmės higienos procedūros. © VivaDens, 2005

Asmeninės burnos higienos metu, kasdien valant dantis patiems – burnos ertmėje lieka vietų, kurias sunku pasiekti ir kokybiškai išvalyti įprastiniu dantų šepetėliu – tarpdančiai, dantenų kišenės, ypač krūminių dantų. Ilgainiui pradeda kauptis dantų apnašas – lipni medžiaga, kuri susidaro ant danties paviršiaus ir kurio neįmanoma pašalinti skalaujant burną vandeniu. Nustatyta, kad 1 mm2 dantų apnašo, sveriančio ~1 mg, yra daugiau nei 200 milijonų bakterijų, tačiau tik kelios jų rūšys kaupiasi ant naujai nuvalyto danties paviršiaus. Tinkamai nuvalius dantų apnašą ant danties paviršiaus ilgiau nesusidaro bakterijos ir mikroorganizmai, sukeliantys burnos ertmės ligas: dantenų uždegimą, kariozinius emalio pakitimus, po kuriais gali daugintis bakterijos ir išsivystyti periodontitas.

Danties paviršiaus bakterinis apnašas, rūgštinantis mikroaplinką, sukeliantis danties mineralų netekimą. Foto iš “Guidelines for Adhesive Dentistry”, F.Mangani, A.Putignano, A.Cerutti, 2009

Kaip atliekama profesionali burnos ertmės higiena?

Prieš profesionalią burnos ertmės higieną rekomenduojame atlikti dantenų vagelės dekontaminaciją lazeriu.

Profesionalios burnos ertmės higienos metu akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, o giliau esantys – rankiniu būdu specialiais instrumentais: kiuretėmis, kabliukais.

Kietasis ir minkštasis dantų apnašas nuvalomi naudojant vieną naujausių dantų apnašų šalinimo metodų „Air Flow“. „Air Flow“ metodas – kontroliuojamas sodos arba kalcio karbonato dalelių srautas, kuris nukreipiamas į danties paviršių vandens srovės ir suspausto oro pagalba. Dantų apnašo valymui “Air flow” metodu naudojame kalcio karbonato (Kavo Prophy Pearls) miltelius. Kavo Prophy Pearls miltelių dalelelės yra apvalios ir švelnios, todėl dantų apnašas nuvalomas labai tausojant danties paviršių ir minkštuosius burnos audinius. “Air Flow” metodu dantų apnašas nuvalomas greitai ir efektyviai tiek nuo danties paviršiaus nelygumų, įdubimų, tarpdančių, tiek ir nuo lygių danties paviršių. Metodas ypatingas tuo, kad danties paviršius veikiamas per atstumą, todėl nepažeidžiami kietieji danties audiniai ir dantenos. „Air flow“ labai efektyvus ir dantis tausojantis metodas nuvalyti apnašui, susikaupusiam dėl rūkymo, juodos arbatos, kavos ir kitų dažančių maisto produktų vartojimo.

Nuvalius apnašą ir konkrementus, dantys iš visų pusių nupoliruojami specialiais šepetėliais, pastomis bei guminiais diskeliais. Taip nupoliruoti dantų paviršiai būna atsparesni apnašo ir akmenų kaupimuisi. Be to, tarpdančiai išvalomi tarpdančių siūlu. Esant dantenų uždegimui, dezinfekuojančiais skysčiais išplaunamos dantenų kišenės. Esant poreikiui uždedama fluoro aplikacija. Klientai supažindinami su individualiai tinkančiomis burnos ertmės priežiūros priemonėmis.

ikiiki
popo
Dantys iki ir praėjus 3 sav.
po profesionalios
burnos ertmės higienos. © VivaDens, 2006

Po profesionalios burnos ertmės higienos, dantys atgauna natūralią spalvą, sugyja uždegiminės dantenos, juntamas šviežumas ir gaivumas burnoje.

Profesionali estetiškai plombuotų dantų priežiūra

Po estetinio plombavimo praėjus 6-12 mėn. patartina atvykti profesionaliai burnos ertmės higienai. Procedūros metu profesionali burnos ertmės higienistė, specialiai susipažinusi kaip atlikti estetiškai plombuotų dantų higieną ir naudojanti tam skirtus instrumentus, pastas atliks burnos ertmės higienos procedūrą ir informuos Jus apie estetinių restauracijų būklę, matys, ar naudojate tinkamas dantų priežiūros priemones, patars, o esant reikalui (neblizgant dantų paviršiui) dantis nupoliruos.

Profesionali ant implantų atstatytų dantų priežiūra

Nepakankamai prižiūrint ant implantų atstatytus dantis – pradeda kauptis apnašas ir bakterijos, kurios sukelia implantą supančių minkštųjų audinių uždegimą. Nuolatinis audinių uždegimas ilgainiui gali sukelti implanto atmetimą. Siekiant to išvengti, rekomenduotina bent vieną kartą metuose atlikti profesionalią burnos ertmės higieną tiems, kuriems yra įsukti implantai. Ant implantų atstatytų dantų profesionaliai priežiūrai naudojamos iš implanto paviršiaus nebraižančios medžiagos pagamintos kiuretės, su kuriomis profesionali burnos ertmės higienistė, nepažeisdama gleivinės, nuvalys apnašą nuo implanto, patars, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir rekomenduos Jums tinkamas ant implantų atstatytų dantų priežiūros priemones.

Kiek kainuoja?


Estetinės odontologijos centras VivaDens

Didlaukio g. 51-70   |   LT-08303 Vilnius   |   registracija tel. 8-5-2627990, 8-5-2675404   |   el. p.: info@vivadens.eu   |   vadyba tel. 8-5-2328004

© IĮ Estetinės odontologijos centras "VivaDens", 2000-2016

Naujienos


Dėkojame visiems VivaDens klientams, maloniai leidusiems įdėti savo veido, dantų ir šypsenos nuotraukas į mūsų internetinį puslapį. Tai labai palengvina ir pagreitina klientų matymą ir apsisprendimą. Kurkime ir dalinkimės kartu. Nuoširdžiai ačiū.