Website is under reconstruction. Lithuanian site is already updated (www.vivadens.eu), new English site is comming soon.
LietuviškaiLT   EnglishEN  
Pradžia Registracija Kainynas Apie VivaDens Atsiliepimai Gydytojai Kontaktai


Apsilankykite VivaDens FacebookeVivaDens Youtube

Periodontologija

Periodontologinės procedūros

Periodontologija – aplink dantis esančių audinių (dantenų, kaulo) profilaktika ir gydymas. Periodontologinio tyrimo metu audinių būklė tiriama kompleksiškai: įvertinama periodonto būklė, matuojamos dantenų ir kaulinės „kišenės“, atliekamos ir aptariamos rentgeno nuotraukos. Gydytojas nustato faktorius, kurie galėtų turėti įtakos ligos formavimuisi ir skiria tinkamą gydymą.

Dažniausios periodonto ligos yra gingivitas ir periodontitas. Gingivitas – dantenų uždegimas, kuris negydomas gali pasiekti kaulą ir peraugti į periodontitą. Gingivito požymiai – paraudusios, paburkusios ir kraujuojančios dantenos.

Periodontitas yra sunkiau pastebimas ir gali progresuoti lėtai, kol pradės judėti dantys. Pagrindiniai periodontito požymiai: gingivito simptomai, nuo danties atsitraukusios dantenos, padidėję tarpai tarp dantų, paslankūs dantys, blogas kvapas ir skonis burnoje. Periodontitas yra skirstomas į keletą formų, jas gali nustatyti jus tiriantis gydytojas, bet negydant rezultatas yra panašus – visiškas dantų paslankumas ir galiausiai netekimas. Periodontitas nėra tik vyresnio amžiaus žmonių liga, ji gali prasidėti jau paauglystėje. Moksliškai įrodyta, kad periodontitas didina širdies infarkto tikimybę ir priešlaikinį gimdymą besilaukiančioms moterims.

Estetinės odontologijos centre „VivaDens“ taikomos įvairios periodonto gydymo procedūros. Pradžioje atliekamas nuodugnus tyrimas, nustatomi ligą sukeliantys faktoriai, klientui pateikiamos gydymo alternatyvos bei individualios burnos higienos mokymas. Kiekvienam klientui atliekama profesionali burnos higiena ir, jei reikalingas, šaknų nulyginimas.

Lazeriu atliekama vagelių deepitelizacija, kai iš dantenų kišenių išvalomos giliai esančios bakterijos ir skatinamas periodonto jungties atsinaujinimas. Deepitelizacijos procedūra lazeriu tinka gydyti gingivitą ir nedaug pažengusį periodontitą. Ši procedūra mažai skausminga ir beveik nėra jokio kraujavimo. Procedūra atliekama po konsultacijos, nuodugnaus periodonto ištyrimo ir atlikus profesionalią burnos higieną. Procedūros metu iš dantenų ar periodontinės kišenės dugno yra pašalinami infekuoti, pakitę minkštieji audiniai. Taip pat efektyviai pašalinamos uždegimą sukeliančios bakterijos (~96,9 proc. kraujavimo sumažėjimas ir didesnė kišenių redukcija, lyginant su įprastine vandenilio peroksido terapija. Moritz, Schoop. Vienos Universitetas). Taip skatinamas naujų, sveikų periodonto audinių formavimasis, dantenų susitraukimas. Siekiant geresnio rezultato, procedūra gali būti kartojama keletą kartų.

Kai konservatyvios priemonės nepadeda, tuomet atliekamos chirurginės procedūros:

  • kiuretažas,
  • gingivektomija,
  • lopo operacijos.

Esant didelei kaulo destrukcijai, operacijų metu gali būti atliekamas kaulo nulyginimas arba atliekamos regeneracinės procedūros. Šių procedūrų esmė – kaulo ir periodonto raiščio atstatymas naudojant kaulo pakaitalus ir/arba kaulo atsinaujinimą skatinančias medžiagas.

VivaDens taip pat atliekamos pasaitėlių korekcijos lazeriu bei estetinės periodontologijos procedūros. Estetinė periodontologija padeda atkurti natūralią dantenų liniją: koreguojamos hipertrofinės dantenos, uždengiami atsidengę dantų kakleliai, atliekamas dantenų „storinimas“ arba vainiko ilginimas prieš protezavimą. Konkreti operacija atliekama nuodugniai suplanavus gydymą ir aptarus įmanomus rezultatus su klientu.

Periodontologinė mikrochirurgija

Vivadens klinikoje periodontologines operacijas ir estetinės periodontologijos procedūras atliekame ir mikrochirurgine technika. Ši technika pasaulyje pradėta taikyti neseniai. Pagrindiniai jos principai atkeliavo iš bendrosios mikrochirurgijos. Operuojant gydytojas naudoja specialius didinimo akinius arba mikroskopą. Pjūviai atliekami mikrochirurginiu skalpeliu, siuvama specialiais siūlais. Tai suteikia daugybę privalumų lyginant su paprasta operacine technika, naudojant standartinius instrumentus:

  • Pjūviai mažesni ir mažesnis aplinkinių audinių sužalojimas;
  • Audiniai gyja piminiu būdu, nesiformuoja randai, nėra nepageidautinų formos ir spalvos pokyčių (ypač svarbu priekinių dantų srityje);
  • Audiniai sugyja daug greičiau – maksimalus komfortas ir beveik jokio skausmo po operacijos;
  • Po operacijos beveik niekada neprireikia tvarsčio;
  • Siūlai operaciniame lauke beveik nematomi plika akimi;
  • Operacijos rezultatas lengviau prognozuojamas.

Dantenų recesijas (atsitraukimą) gydome įvairiais metodais. Vienas konservatyviausių gydymo metodų yra paslinkto pusmėnulinės formos lopo metodika. Ji tinka esant negilioms recesijoms ir nesant kaulo patologijos. Šis gydymas priimtinas klientams, kadangi operacijos trukmė - minimali, o pooperacinis laikotarpis – neskausmingas. Po operacijos rekomenduotina speciali dieta keletą dienų ir labai minkštas dantų šepetėlis iki dviejų mėnesių.

Klientės atsiliepimas

Aš esu visada linkusi vertinti darbą laiko bėgyje. Jau praėjo pusantrų metų nuo to laiko, kai gydžiausi VivaDens (įsigijau 2 dantų implantus, gydžiausi daug dantų). Daugelį metų mane kankino kraujavimas iš dantenų, tarpdančiai taip niežtėdavo, kad tai jau buvo problema. Kiti stomatologai sakė, kad čia negali nieko pakeisti …. Pasirodo, kad galima! Visi nemalonumai mano burnoje jau praeityje. Ačiū puikiems šios klinikos specialistams, kurie mane tiesiogine prasme išvadavo iš kasdienių nemalonumų.
VivaDens klientė Rasa (gydytoja, Danija) po periodontologinio gydymo, implantacijos, endodontijos, estetinio plombavimo, protezavimo su CEREC.


Dantenų recesijos (atsitraukimo) gydymas *

Prieš operaciją
Po operacijos *
Prieš operaciją
Po operacijos *
Prieš operaciją
Po operacijos *

* © "VivaDens" atliktų darbų fotonuotraukos.Estetinės odontologijos centras VivaDens

Didlaukio g. 51-70   |   LT-08303 Vilnius   |   registracija tel. 8-5-2627990, 8-5-2675404   |   el. p.: info@vivadens.eu   |   vadyba tel. 8-5-2328004

© IĮ Estetinės odontologijos centras "VivaDens", 2000-2016

Naujienos


Dėkojame visiems VivaDens klientams, maloniai leidusiems įdėti savo veido, dantų ir šypsenos nuotraukas į mūsų internetinį puslapį. Tai labai palengvina ir pagreitina klientų matymą ir apsisprendimą. Kurkime ir dalinkimės kartu. Nuoširdžiai ačiū.