Website is under reconstruction. Lithuanian site is already updated (www.vivadens.eu), new English site is comming soon.
LietuviškaiLT   EnglishEN  
Pradžia Registracija Kainynas Apie VivaDens Atsiliepimai Gydytojai Kontaktai


Apsilankykite VivaDens FacebookeVivaDens Youtube


www.ieva.lt
2009-02-23

Ina Kučinskė

Šypseną gražinantis stebuklas – estetinė odontologija

Šypsena užkariauja pasaulį, tiesia tiltus ir tirpdo bendravimo barjerus. Šilta šypsena sukuria draugiškumo ir pasitikėjimo atmosferą. Gerai, kai gražūs dantys yra gamtos dovana, o jei ne… Daugtaškis taip ir liktų tokiu liūdnu, jeigu ne šiuolaikinis mokslas.

To, kas kasdien vyksta estetinės odontologijos specialisto kabinete, kitaip, kaip mažais stebuklais, nepavadinsi. Kelios valandos ten – ir išeini atsikratęs vieno iš savo kompleksų. Kai kam net didžiausio, nes prastai atrodantys dantys verčia slopinti teigiamas emocijas, sukeliančias šypseną, o gal net ir nuoširdų juoką.

Liūdnojo vaizdo riteriai ir damos

„Jis nesupranta juokų“, „visada liūdna“, „per daug rimta“ – taip ir panašiai sakoma apie žmogų, kuris tiesiog drovisi šypsotis. Būna, kad dėl priekinių dantų defektų net kalbėdamas jis stengiasi neatverti plačiau burnos, slėpdamas dantis tempia žemyn viršutinę lūpą. Įpratus taip elgtis, iškreipiama visa veido mimika, jis atrodo nesimetriškas, o pats žmogus – nenatūralus, įsitempęs ar manieringas. Nuotraukose niekada nesišypsantys  žmonės dažniausiai yra ne paniurėliai, o tiesiog dėl dantų kompleksuojantys drovuoliai.

Šalin kompleksus!

Šiandien viską iš esmės pakeitė estetinės odontologijos pasiekimai. Užtenka pasižiūrėti į dantų nuotraukas „iki“ ir „po“, kad daugelis klausimų atkristų savaime.

ikiikiiki
popopo
©  gyd.odontologė I. Ivanciūtė, Estetinės odontologijos centras VivaDens
ikiikiiki
popopo
©  gyd.odontologė I. Ivanciūtė, Estetinės odontologijos centras VivaDens

Todėl kasmet daugėja į odontologus besikreipiančių žmonių, kuriems reikia ne medicininių, o estetinio plombavimo paslaugų. Sutvarkius prastai atrodančius dantis, stebuklingai pasikeičia ne tik šypsena, bet ir visas veidas. Pažįstami niekaip negali suprasti, kas įvyko, kodėl vos prieš savaitę matytas žmogus dabar atrodo sveikesnis, jaunesnis, gražesnis, geresnės nuotaikos.  

Naujausia tendencija – tausojimas

Pasaulinio lygio paslaugas teikiančiuose estetinės odontologijuos centruose taikomos naujausios technologijos, sekama viso pasaulio patirtimi ir šios srities naujovėmis.  JAV specialistai, kurie pripažįstami šios srities autoritetais, teigia, kad šiandien akcentuojama minimali invazija: „Mūsų tikslas turėtų būti nuolat saugoti tai, kas lieka, o  ne smulkmeniškai restauruoti tai, ko trūksta. Taigi geriausia odontologija yra mažiausia odontologija.“ (šaltinis: „Journal of Esthetic and restorative dentistry 2008, Vol 20, N6“)  

Šiandien būtų normalu odontologo klausti „Kiek kainuoja išsaugoti emalį?“ Štai estetinio plombavimo pradininkės Lietuvoje  gydytojos-odontologės Ingridos Ivanciūtės įsteigtame Estetinės odontologijos centre „VivaDens“ tik kainos pritaikytos lietuviškai rinkai –  tai yra kelis kartus mažesnės, – tačiau paslaugos ir jų kokybė profesionalų yra pripažįstamos kaip pasaulinio lygio. 

Estetinės odontologijos centro „VivaDens“  specialistai tobulinasi Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vakarų Europoje.

Estetinis plombavimas – saugiausias

Natūraliausias, fiziologiškai ir biologiškai saugiausias, labiausiai tausojantis dantų restauravimo metodas yra estetinis plombavimas. Jis tinka taisant įvairius dantų defektus: tarpus, nuskilimus, nudilimus, nedidelius susigrūdimus, ėduonies pažeidimus, balinant įgytą ar iš prigimties gelsvą ar pilkšvą dantų spalvą. 

Nors viskas skamba gana paprastai, tačiau danties restauravimas ar plombavimas – juvelyriškai kruopštus darbas. Gydytojai-odontologai kaip tikri menininkai iš nedidelės danties liekanos gali atkurti visą dantį, atkartodami tam žmogui būdingą danties struktūrą: parenkama kitiems dantims identiška spalva, sukuriamas dantims būdingas daugiasluoksniškumas. Vieno žmogaus dantis nebus panašus į kito, nes plombuojamas dantis derinamas prie šalia esančių dantų, taip pat kuriama simetrija atsižvelgiant į tokį patį, tik priešingoje pusėje augantį dantį.  Jau per vieną vizitą, trunkantį 4–6 darbo valandas, galima sutvarkyti keturis dantis, pavyzdžiui, užpildyti tarpus tarp priekinių dantų.

Jeigu pasiryžtama dirbti estetinės odontologijos srityje, reikia jausti meilę detalėms, o šią savybę turi ne visi odontologai, pasiskelbę estetinio plombavimo specialistais. Tai sritis, kurioje medicina tiesiogiai priartėja prie meno.

Dabar plombavimui yra naudojamos naujausios restauracinės medžiagos, pagamintos Japonijoje, JAV, Vokietijoje. Savo tvirtumu jos prilygsta sidabrinėms plomboms, yra atsparios dilimui, išskiria fluorą, kuris stabdo tolimesnį karieso vystymąsi.

Jeigu neįmanoma estetiškai plombuoti dantų, jie yra per daug suirę, siūlomas estetinis protezavimas. Tiesa, kai kuriuos dantis dar galima plombuoti, o kitus protezuoti. Yra specialus dantų spalvos nustatymo matuoklis, kad galima būtų suderinti plombuotų ir protezuotų dantų spalvas, kas yra labai sudėtinga.

„Vivadens“ – moderniausias estetinės odontologijos centras

Estetinės odontologijos centre  „VivaDens“ galima atlikti kompleksinį, tarpusavyje suderintą visų dantų sveikatos, funkcijos ir grožio atstatymą, nes čia atliekamas visas spektras odontologinių paslaugų: nuo burnos ertmės higienos, balinimo lazeriu, pasaitėlių plastikos lazeriu, šaknų kanalų gydymo, periodontologinių procedūrų iki estetinio plombavimo, suderinto su estetiniu protezavimu ir implantacija.

Kiekvienas žingsnis, kurį Jūs žengiate savo dantų sveikatos ir grožio link, bus naudingas Jums ir Jūsų gyvenimo kokybei.

Daugiau apie šypsenos gražinimo galimybes, atliekamas natūraliais, tausojančiais dantis metodais, galima paskaityti   „Vivadens“ puslapyje.


Estetinės odontologijos centras VivaDens

Didlaukio g. 51-70   |   LT-08303 Vilnius   |   registracija tel. 8-5-2627990, 8-5-2675404   |   el. p.: info@vivadens.eu   |   vadyba tel. 8-5-2328004

© IĮ Estetinės odontologijos centras "VivaDens", 2000-2016

Naujienos


Dėkojame visiems VivaDens klientams, maloniai leidusiems įdėti savo veido, dantų ir šypsenos nuotraukas į mūsų internetinį puslapį. Tai labai palengvina ir pagreitina klientų matymą ir apsisprendimą. Kurkime ir dalinkimės kartu. Nuoširdžiai ačiū.