Website is under reconstruction. Lithuanian site is already updated (www.vivadens.eu), new English site is comming soon.
LietuviškaiLT   EnglishEN  
Pradžia Registracija Kainynas Apie VivaDens Atsiliepimai Gydytojai Kontaktai


Apsilankykite VivaDens FacebookeVivaDens Youtube


Žurnalas "JOY", 2008 m. kovas   

Spindinti šypsena

<...>

Jei baltų dantų nori čia ir dabar, keliauk pas odontologą. Lietuvoje tokios procedūros atliekamos jau keletą metų. Tiesa, kainuoja jos nemažai. JOY redaktorė Skaiva nutarė išbandyti, ar rezultatai verti kainos.

„Baisiau nei voras gali būti tik odontologas. Sutinku gultis į vieną lovą su tuo gyviu, kad tik nereikėtų lankytis kabinete, kur yra grąžtų. Pavydžiu visiems, kurie nuėję pas dantų gydytoją gali atsipalaiduoti, nes aš, vos įžengusi į kliniką, noriu nualpti“, – sako Skaiva. Vis dėlto ji sukaupė drąsą ir nukeliavo į Estetinės odontologijos centrą „VivaDens“.

„Sterili ir šilta aplinka nė iš tolo nepriminė nejaukaus senovinio kabineto, iš kurio norėdavau nešti kudašių net nepabaigus pirminės apžiūros, – dalijasi įspūdžiais Skaiva. – Mane pasitikusi odontologė Ingrida Ivanciūtė maloniai sutiko pasidalyti patirtimi bei apžiūrėti dantis. Visada maniau, kad mano šypsena pakankamai graži, tačiau apie holivudišką vis tiek pasvajodavau. Atlikus apžiūrą sužinojau: norint tokios šypsenos vien balinimo nepakaks, reikės ir estetinio plombavimo, nes kadaise per renginį mikrofonu nuskeltas priekinis dantis neatrodė estetiškai. Išpešusi gydytojos pažadą, kad man bus skirta vaistų skausmui malšinti, sukaupiau drąsą ir ryžausi iškentėti viską. Kad tik ta šypsena tobula būtų.

Žingsnis Nr. 1. DANTŲ FOTOSESIJA

Taip mano šypsena atrodė iki vizito „VivaDens“

Žingsnis Nr. 2. PROFESIONALI BURNOS ERTMĖS HIGIENA

Tai - pradinė procedūra, kurią būtina atlikti prieš balinant dantis. Šiaip burnos ertmės higiena reikėtų pasirūpinti bent jau sykį per metus, nes net intensyviai kelis kartus per dieną brūžuodama dantų šepetėliu visų apnašų nenuvalai. Per šią procedūrą pašalinami ir ant dantų, ir po dantenomis susikaupę akmenukai. Jei nesi kantri, procedūra nebus labai nemaloni. Prisipažinsiu: valandą muisčiausi ir net nuvarvinau vieną kitą ašarą – visada ašaroju iš baimės. Bet kai viskas baigėsi, labiausiai norėjau su kuo nors pasibučiuoti, nes švaresnė burna, atrodo, niekada nebuvo.

Žingsnis Nr. 3. ESTETINIO PLOMBAVIMO PROCEDŪRA

Dar niekada nebuvau taip ilgai sėdėjusi odontologo kėdėje. Bet verkiau tik tol, kol gydytoja Ingrida suleido žadėtų vaistų skausmui malšinti. Tada keturias valandas ramiai žiūrėjau filmus užsidėjusi pirmą kartą man matomus vaizdo akinius. Kas tuo metu vyko burnoje, nemačiau. Gal ir gerai, nes turbūt būčiau pabėgusi. O rezultatas buvo neįtikėtinas. Pirmoji mintis: „Mano dantys panašūs į aktorių!“ Vėl kilo noras bučiuotis, bet dėl vaistų poveikio bučinys turbūt būtų nekoks. Nutariau palaukti...

Žingsnis Nr. 4. DANTŲ BALINIMO PROCEDŪRA

Pagaliau išaušo rytas, kai turėjo būti padėtas paskutinis taškas mano svajonių šypsenos link. Bijojau, todėl išsamiai išsiklausinėju gydytojos, koks velnias tas dantų balinimas lazeriu. Ir svarbiausia – ar skaudės?

Mano dantys jautrūs. Todėl reikalauju vaistų. Gaunu. Procesas prasideda. Ant mano dantų uždedama dantenų apsauga ir tepama kažkokios melsvos želė. Vėliau ji aktyvuojama lazeriu. Dantys truputį dilgčioja.

Po valandos želė nuplaunama. Nemeluosiu: dantys labai jautrūs. Bet balti! Higienistė išleidžia mane įspėjusi, kad porą dienų reikėtų stengtis nevartoti maisto, kuriame yra dažomųjų produktų (raudonojo vyno, kavos, arbatos, burokėlių ir t.t.), nes atlikus procedūrą 48 valandas dantys dar bąla.

Kitą dieną dantys pakankamai jautrūs, nuolat dilgčioja. Išgeriu vaistų ir vaikštau su kapomis, kuriose yra dantų jautrumą mažinančios želė. Bet po poros dienų atvažiavus nufotografuoti savo šypsenos suprantu: buvo verta. Skirtumas išties akivaizdus.“


Gydytoja Ingrida Ivanciūtė:

2005 metais Stambule vykusiame Europos lazerių simpoziume profesorius Andreas Moritzas, pristatydamas Vienos universitete atliktus išsamius dantų balinimo tyrimus ir jų rezultatus, balinimą lazeriu nurodė kaip optimalų dantų balinimo metodą, per kurį mažiausiai pažeidžiamas dantų emalis. Atliekant procedūrą neplombuoti dantys bus išbalinami. Jei dantys buvo itin pažeisti ėduonies, tokių balinti nepatartina, tačiau jei pažeidimai menki, balinti galima. Vis dėlto reikia nepamiršti, kad maždaug po trejų metų balinimo poveikis apmalšta. Norėdama, jog dantys kuo ilgiau neprarastų spindesio, namie naudok specialią balinamosios pastos pripildytą kapą (tai toks plastmasinis daikčiukas, pagaminamas būtent tavo dantims ir ant jų užmaunamas. Panašius turi boksininkai ringe). Šis gražinimosi būdas dantims nekenkia, bet jei balinama be saiko, nesilaikoma nurodymų, pakenkiama dantų emaliui. Procedūra tikrai nėra skausminga – tiesiog kai kurių pacientų dantys nepaprastai jautrūs. Tokiems žmonėms skiriame vaistų skausmui malšinti, o paskui dantų remineralizacijai ir jautrumui sumažinti atliekamos fluoro preparatų aplikacijos.

Dantų balinimo procedūros kaina – apie 1000 litų (šiai dienai "VivaDens" kaina ). Beje, kaina kone per pusę mažesnė nei kitose Vakarų Europos šalyse, o priemonės ir naudojamos medžiagos – tokios pat.


Estetinės odontologijos centras VivaDens

Didlaukio g. 51-70   |   LT-08303 Vilnius   |   registracija tel. 8-5-2627990, 8-5-2675404   |   el. p.: info@vivadens.eu   |   vadyba tel. 8-5-2328004

© IĮ Estetinės odontologijos centras "VivaDens", 2000-2016

Naujienos


Dėkojame visiems VivaDens klientams, maloniai leidusiems įdėti savo veido, dantų ir šypsenos nuotraukas į mūsų internetinį puslapį. Tai labai palengvina ir pagreitina klientų matymą ir apsisprendimą. Kurkime ir dalinkimės kartu. Nuoširdžiai ačiū.