Website is under reconstruction. Lithuanian site is already updated (www.vivadens.eu), new English site is comming soon.
LietuviškaiLT   EnglishEN  
Pradžia Registracija Kainynas Apie VivaDens Atsiliepimai Gydytojai Kontaktai


Apsilankykite VivaDens FacebookeVivaDens Youtube


LIETUVOS RYTAS,
2008 m. vasario 19 d.,
Sveikatos gidas

Ingrida Ivanciūtė, "VivaDens" estetinės odontologijos centro gydytoja-odontologė

Metodą lemia ir dantų būklė

„Pacientai dažnai klausia, kada geriau pasirinkti porceliano laminatus, o kada estetinį plombavimą? Pateikiu keletą šių metodų skirtumų.

Porceliano laminatai gaminami dantų laboratorijoje. Norint tokiu būdu restauruoti dantis, prireikia kelių vizitų pas gydytojus ir daugiau laiko.

Estetinio plombavimo procedūrą burnos ertmėje atlieka gydytojas odontologas. Nėra laboratorinių procedūrų, taupomas laikas - viskas atliekama vieno vizito metu.

Pricementavus laminatus jų spalvos ar formos pakeisti nebegalima. Jeigu spalva netinka, laminatą reikia gaminti iš naujo. Plombuojant galima lengvai koreguoti ir danties formą, ir spalvą.

Atskilus laminatui jį reikia gaminti iš naujo. Atskilus plombinei medžiagai dantis restauruojamas lengvai ir greitai vieno vizito metu.

Dedant laminatus nušlifuojama mažiau danties audinio nei dedant vainikėlius. Estetiškai plombuojant nušlifuojama mažiau nei dedant vainikėlius ir dažniausiai mažiau nei tvirtinant laminatus, nors gali būti ir tiek pat.

Nėra visiškai tikslu teigti, kad laminatais galima paslėpti labai tamsius dantis. Porceliano laminatais sunku paslėpti tamsų paviršių, nes jie gerai praleidžia šviesą.

Jeigu norime kaip galima labiau išsaugoti danties audinius, paslėpti tamsius dantis apskritai yra sudėtinga. Tamsų danties paviršių reikia iš dalies pašalinti ir dėti maskuojamąsias medžiagas.

Aukštos kvalifikacijos gydytojas, taikydamas estetinį plombavimą, gali paslėpti tamsius danties audinius, nors tai padaryti sudėtinga.

Jeigu dantyje daug ėduonies pažeistų audinių, laminatai nelabai tinka.

Estetinis plombavimas tinka ir tuomet, kai tokių audinių - daug, nes pašalinami visi ėduonies pažeisti audiniai, senos plombinės medžiagos, viskas pakeičiama estetiška restauracine medžiaga.

Kai kurie gydytojai tvirtina, kad laikui bėgant pasikeičia plombų spalva ir blizgesys – esą tai yra estetinio plombavimo trūkumas.

Kokybiškų plombų nei spalva, nei blizgesys nepasikeičia.

Blizgesį jos gali prarasti, jeigu nebuvo tinkamai nupoliruotos arba klientas naudoja netinkamas dantų priežiūros priemones.

Be to, kartą per metus, normalu atlikti profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą ir nusipoliruoti plombuotus dantis.

Vakarų šalių odontologų patirtis rodo, kad laminatai laiko 10-12 metų, bet tik tuo atveju, jeigu burnos ertmėje – idealios sąlygos – nėra jokių sąkandžio anomalijų, žmogus negriežia dantimis ir panašiai.

Mūsų šalyje sukaupta patirtis restauruojant dantis plombinėmis medžiagomis rodo, kad gražiais dantimis galima džiaugtis 10 ir daugiau metų.

Estetinės odontologijos centre "VivaDens" vieno danties estetinis plombavimas, nelygu darbo sudėtingumas ir gydytojo kvalifikacija, kainuoja apie 300-1900 litų.

Vieno laminato kaina – nuo 1300 litų.

Manau, kad estetinis plombavimas yra ir bus plačiausiai naudojama estetinės odontologijos procedūra, o metodo pasirinkimas priklauso nuo dantų būklės, pageidaujamos kokybės, grožio, prieinamo specialisto".


Estetinės odontologijos centras VivaDens

Didlaukio g. 51-70   |   LT-08303 Vilnius   |   registracija tel. 8-5-2627990, 8-5-2675404   |   el. p.: info@vivadens.eu   |   vadyba tel. 8-5-2328004

© IĮ Estetinės odontologijos centras "VivaDens", 2000-2016

Naujienos


Dėkojame visiems VivaDens klientams, maloniai leidusiems įdėti savo veido, dantų ir šypsenos nuotraukas į mūsų internetinį puslapį. Tai labai palengvina ir pagreitina klientų matymą ir apsisprendimą. Kurkime ir dalinkimės kartu. Nuoširdžiai ačiū.