Website is under reconstruction. Lithuanian site is already updated (www.vivadens.eu), new English site is comming soon.
LietuviškaiLT   EnglishEN  
Pradžia Registracija Kainynas Apie VivaDens Atsiliepimai Gydytojai Kontaktai


Apsilankykite VivaDens FacebookeVivaDens Youtube

Dantų implantacija

Natūralios šypsenos atkūrimas protezuojant ant implantų

 
Galbūt Jūs slepiate savo šypseną, nes netekote vieno ar kelių dantų? Galbūt nešiojate dantų protezus ir dėl to nepatogiai jaučiatės kalbėdami bei valgydami? Galbūt jus vargina kramtomųjų raumenų įtampa, kuri atsirado pradėjus nešioti išimamus protezus? O gal Jūs ilgitės pasitikėjimo savimi ir dar daug kitų dalykų, kuriuos patyrėte, kai turėjote savus dantis?

VivaDens implantacijos ir estetinio protezavimo ant implantų šypsenų albumas

Kas yra dantų implantas?
Kokiais atvejais naudojami dantų implantai?
Dantų implantai yra pranašesni už tiltinius protezus
Dantų protezavimo ant implantų procedūra
Po implantavimo yra būtina
Kam tinka implantai?
Ant implantų protezuotų dantų priežiūra
Klientės atsiliepimas
Kiek kainuoja protezavimas ant implantų?

KAS YRA DANTŲ IMPLANTAS?

Danties implantas – tai mažas varžtelis, pakeičiantis trūkstamo danties šaknį. Jis yra įsriegiamas į žandikaulį. Per 4-6 mėn. nuo įsriegimo, implantas įauga į kaulą ir yra naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atstatymui. Implantais galima pakeisti vieną ar daugiau trūkstamų dantų. Prie implantų taip pat gali būti tvirtinama plokštelė arba tiltinis protezas.

Implantas yra gaminamas iš biologiškai su žmogaus organizmu suderinamų medžiagų (dažniausiai iš titano) ir todėl nesukelia antigenų-antikūnių reakcijos, kuri sukelia implanto atmetimą, pasitaikantį implantuojant kitus organus.

KOKIAIS ATVEJAIS NAUDOJAMI DANTŲ IMPLANTAI?

Vieno danties protezavimui


Centrinio danties atstatymas implantu ir porceliano vainikėliu

Tais atvejais, kai nėra danties, trūkstamą dantį galima atstatyti protezuojant ant implanto. Protezuojant tokiu būdu išsaugomi gretimi dantys – jų nereikia šlifuoti tam, kad prie jų pritvirtinti tiltinį protezą. Vainikėlis yra tvirtinamas tiesiai prie implanto galvutės. Vieno danties atstatymas ant implanto – labiausiai tausojantis trūkstamo danties protezavimo būdas.


Dviejų ir daugiau dantų protezavimui

Dantų implantai gali būti naudojami ir tais atvejais, kai nėra dviejų ar daugiau gretimų dantų. Implantai suteikia reikalingą atramą tiltiniam protezui, nereikia nešioti išimamo dalinio protezo. Ant implanto pritvirtinus tiltinį protezą, implantas absorbuoja dalį kramtymo jėgos krūvio ir todėl yra tausojami gretimi natūralūs dantys, kai tuo tarpu nešiojant išimamą protezą visas kramtymo jėgos krūvis tenka gretimiems dantims, dantenoms ir žandikauliui. Dėl to greičiau dėvisi natūralūs dantys. Be to, ant implanto pritvirtintas tiltinis protezas yra estetiškesnis už išimamą protezą, kuris yra grubesnis, mažiau stabilus ir šypsantis dažnai matomos metalo apkabėlės.

Visų dantų protezavimui


Viršutinio žandikaulio plokštelė, fiksuota ant implantų

Daugumai žmonių yra nepatogu nešioti išimamas dantų plokšteles. Kadangi plokštelė prisitvirtina ant dantenų, ją nešiojant ilgainiui kinta žandikaulis, plokštelės pradeda nebetikti ir jas reikia iš naujo pritaikyti. Ilgai nešiojama tinkamai nepritaikyta plokštelė gali sukelti kaulo netekimą. Ilgainiui žandikaulis gali taip pakisti, kad plokštelė nebegali būti pritaikyta. Plokštelę pritvirtinus prie implantų, ji yra patogesnė nešioti, implantai sustabdo žandikaulio kaulo irimą.

Bedančių žandikaulių protezavimas ant implantų.DANTŲ IMPLANTAI YRA PRANAŠESNI UŽ TILTINIUS PROTEZUS, NES YRA:

  • Estetiški – atrodo ir funkcionuoja kaip savi dantys.
  • Tausoja gretimus dantis – tvirtinant protezą nereikia šlifuoti gretimų dantų.
  • Tausoja kaulą ir dantenas – implantas įauga į kaulą ir taip apsaugo nuo kaulo irimo ir dantenų atsitraukimo, kas pasitaiko nešiojant tiltelius ir išimamus protezus.
  • Patogūs ir saugūs - ant implantų protezuoti dantys nejuda burnoje ir negali iškristi, atstatoma natūrali kandimo ir kramtymo geba.

DANTŲ PROTEZAVIMO ANT IMPLANTŲ PROCEDŪRA

Protezavimas ant implantų vykdomas dviem etapais:

Pirmasis – chirurginė dalis. Jo metu sterilioje aplinkoje, atlikus nejautrą, daromi gleivinės pjūviai ir atkeliamas antkaulio gleivinės lopas, kuris fiksuojamas siūlais. Po to, specialiais instrumentais paruošus implanto guolį, implantas įvedamas į žandikaulio kaulą, užsukama apsauginė galvutė, gleivinė susiuvama netirpiais siūlais. Po 10 dienų siūlai pašalinami ir implantas paliekamas 3-6 mėn., kad įaugtų į kaulą. Po 3-6 mėn., atlikus nejautrą, gleivinėje daromas nedidelis pjūvis, nusukama implanto galvutė ir gijimo galvutė keičiama gleivinės formuotoju, kuris paliekamas 14-18 dienų.


Antrasis protezavimo ant implantų etapas – ortopedinis rekonstrukcinis. Jis pradedamas po 2-3 savaičių pritvirtinus gleivinės formuotoją. Jo metu specialiai pagal klinikinę situaciją prisukamų atramų gaminamas lietas metalo keramikos (arba bemetalės keramikos) vainikėlis, kuris fiksuojamas burnoje ant implanto atramos laikinu cementu.

 

Po implantavimo:

  • Būtina atvykti siūlų išėmimui (ne vėliau kaip po 10 – 14 dienų po implantavimo procedūros).
  • Per 1 mėn. nuo implantavimo pasidaryti dentalinę rentgeno nuotrauką (VivaDens centre ar kitur) ir ją įvertinimui pateikti implantavimą atlikusiam gydytojui ortopedui.
  • Po implantavimo (ne vėliau kaip po 4 – 6 mėnesių) atvykti pas gydytoją ortopedą protezavimui ant implantų atlikti.

Kam tinka implantai?

Implantai gali būti sriegiami kiekvienam, kuris prarado vieną ir daugiau dantų. Ar galima implantuoti priklauso ne tiek nuo kliento amžiaus, bet nuo jo sveikatos, burnos ertmės ir dantenų būklės bei nuo to, ar yra pakankamai žandikaulio kaulo. Ar individuliai Jums tinka implantai, nustatys gydytojas odontologas-ortopedas per konsultaciją, kurios metu bus atliekamas išsamus radiologinis tyrimas, surenkama informacija apie bendrą Jūsų organizmo būklę.

Ant implantų protezuotų dantų priežiūra

Pirmus metus po galutinio protezavimo ant implantų yra būtina kas ~3 mėn. atvykti gydytojo ortopedo apžiūrai, o antrus metus ir vėliau – ne mažiau kaip 2 kartus per metus.

Klientės atsiliepimas

"Be galo dėkinga gyd. Ingridai Ivancei už puikų įstaigos darbą, labai malonią ir jaukią erdvę, už nuostabius dantis! VivaDens man buvo įsriegti trys implantai. Po operacijos išėjau su džiaugsmu! VivaDens nėra tos pusės, kai išeini iš gydytojo vos gyva, iškankinta. Pasirinkau implantavimą, nes norėjau tikrų dantų, o ne krentančių, klibančių protezų. Norėjau, kad dantys atrodytų natūraliai ir atitiktų mano poreikius kalbėti, valgyti, juoktis..." /R.Č./

Kiek kainuoja protezavimas ant implantų VivaDens centre?

Protezavimo ant implantų kaina yra nustatoma individualiai, gydytojo odontologo-ortopedo konsultacijos metu ir priklauso nuo situacijos jūsų burnoje – kiek trūkstamų dantų reikia pakeisti, kokiu būdu tai tinkamiausia atlikti, kiek implantų numatoma įsriegti ir pan. Protezuojant ant implantų yra mokama už chirurginę dalį ir už protezavimą ant implantų. Protezavimo ant implantų kainos.

Jeigu jūs netekote vieno, kelių ar visų dantų ir vėl norite drąsiai šypsotis, nesivaržydami kalbėti ir patogiai kramtyti, tai galima sugrąžinti atstatant dantis ant implantų. Ant implantų atstatyti dantys atrodo ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys.

Iliustracijos iš Atlas of Cosmetic Dentistry, A Patient's Guide, Mark J.Landau, DDS.


Estetinės odontologijos centras VivaDens

Didlaukio g. 51-70   |   LT-08303 Vilnius   |   registracija tel. 8-5-2627990, 8-5-2675404   |   el. p.: info@vivadens.eu   |   vadyba tel. 8-5-2328004

© IĮ Estetinės odontologijos centras "VivaDens", 2000-2016

Naujienos


Dėkojame visiems VivaDens klientams, maloniai leidusiems įdėti savo veido, dantų ir šypsenos nuotraukas į mūsų internetinį puslapį. Tai labai palengvina ir pagreitina klientų matymą ir apsisprendimą. Kurkime ir dalinkimės kartu. Nuoširdžiai ačiū.