Website is under reconstruction. Lithuanian site is already updated (www.vivadens.eu), new English site is comming soon.
LietuviškaiLT   EnglishEN  
Pradžia Registracija Kainynas Apie VivaDens Atsiliepimai Gydytojai Kontaktai


Apsilankykite VivaDens FacebookeVivaDens Youtube

Estetinis plombavimas

Gyd.od. Ingrida Ivancė - 2000 m. Lietuvos ir Tarptautinio estetinio plombavimo konkursų laureatė; Amerikos Kosmetinės Odontologijos Akademijos narė.
(Apie Akademiją)

Čia susipažinsime su viena iš estetinės odontologijos sričių - estetiniu plombavimu. Estetinį plombavimą dažnai vadina ir tiesiogine estetine dantų restauracija.


Apie gražią šypseną
Apie estetinį plombavimą
Kokiais atvejais naudojamas estetinis plombavimas
Kodėl estetinio plombavimo procedūrai rinktis VivaDens?
Klientų atsiliepimai
Estetinio plombavimo foto albumas
Procedūrų suderinimas

Apie gražią šypseną

JAV1 atlikta mokslinė studija įrodė, kad su gražia šypsena individas tampa ne tik patrauklesnis, bet atrodo sveikesnis, inteligentiškesnis, įdomesnis, sėkmingesnis.

Šios studijos 99.7% apklaustųjų teigia, kad šypsena yra socialinė vertybė, 96% - kad graži šypsena labiau patraukia priešingos lyties atstovus, 74% - kad nepatraukli šypsena sumažina karjeros sėkmę. Žemiau pateikti respondentų atsakymai į klausimą „Ką pirmiausia pastebite žmogaus šypsenoje?“:

 • Dantų lygumas
 • Spalva
 • Švarumas
 • Šypsenos nuoširdumas
 • Ar yra trūkstamų dantų?
 • Šypsenos „švytėjimas“.

Atsakydami į klausimą „Kas labiausia daro šypseną nepatrauklia?“ jie pažymėjo:

 • Geltoni, tamsūs, apsinešę dantys
 • Danties trūkumas
 • Kreivas dantis
 • Ėduonies pažeisti, „skylėti“ dantys
 • Tarpai tarp dantų
 • Nešvarūs dantys.

Pagaliau į klausimą „Kaip Jūs norėtumėte pagražinti šypseną?“ , dažniausias atsakymas buvo:

 • Norėčiau baltesnių, šviesesnių dantų.

Kitoje JAV apklausoje2 respondentai į klausimą “Kokią paskutinę odontologinę procedūrą atlikote per paskutinį mėnesį” atsakė taip: 86 % - estetinį plombavimą, 78 % - dantų balinimą namuose, 55 % - dantų padengimą porcelianiniais veneringais, 50 % - atliko balinimą kabinete, 25 % - gleivinės aukščio kontūravimą.

Taigi skaičiai rodo, kad estetinis plombavimas yra plačiausiai paplitusi procedūra JAV. Tai teigia ir estetinės odontologijos pionieriai: “Be abejonės, tiesioginės restauracijos yra ir bus plačiausiai naudojama estetinės odontologijos procedūra.“ Gordon J.Christensen, DDS, MSD, Ph.D. The Journal of Cosmetic Dentistry, 2003, Vol 19 (JAV).

Vakarų odontologinės bendruomenės autoritetai teigia, kad šiandien būtina minimali invazija: „Mūsų tikslas turėtų būti nuolat saugoti tai, kas lieka, o  ne smulkmeniškai restauruoti tai, ko trūksta. Taigi geriausia odontologija yra mažiausia odontologija.“ (šaltinis: „Journal of Esthetic and restorative dentistry 2008, Vol 20, N6“). Estetinis plombavimas kol kas išlieka labiausiai tausojančiu dantų restauravimo metodu.

Apie estetinį plombavimą

Estetiniame plombavime arba tiesioginėse estetinėse restauracijose naudojama medžiaga vadinama kompozitu arba liaudiškai – „estetine plomba“. Juo atkuriamas trūkstamas dentinas ir emalė. Savo tvirtumu kompozitas prilygsta sidabrinėms plomboms, yra atsparus dilimui, išskiria fluorą, kuris stabdo tolimesnį karieso formavimąsi.

Estetinis plombavimas, kurį siūlome VivaDens centre, yra vienas labiausiai tausojančių dantų restauracijos metodų. Plombuojant estetiškai - maksimaliai išsaugomi natūralūs danties audiniai, jie nėra šlifuojami, dantys išlieka gyvybingi, nežalojama gleivinė, atkuriama natūralių dantų sluoksniai, jų skaidrumas, forma. Natūralus dantis yra optimali substancija, užtikrinanti tvirtumą, atsparumą bei suderinamumą su supančia gleivine bei kaulų struktūra.

Estetiškai plombuojama juvelyriškai ir proporcingai, biomimetiškai - sluoksnis po sluoksnio - lygiai taip, kaip danties audiniai išsivystė evoliucijoje, suimituojamos smulkios detalės, spalvos gylis. Klientai paprastai būna labai patenkinti, nes tai labai tausojantis danties struktūras metodas.

Kokiais atvejais naudojamas estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas: tinkamai pritaikyta kompozito spalva.
Foto 1: gyd.-od. I.Ivancė©

Lietuvoje odontologai restauruoja dantis kompozitais, pagamintais Japonijoje, JAV, Vokietijoje, t.y., visiškai tomis pačiomis medžiagomis, kuriomis dirba pažangiausių Vakarų šalių kolegos.

Tarpusavyje kompozitai skiriasi kai kuriais parametrais, pvz., spalva, atspindžio koeficientu, elastingumo moduliu, t.y., geba deformuotis išilgai ašies, poliravimosi savybėmis ir pnš. Todėl įgudęs gydytojas odontologas restauruodamas dantis pagal skirtingą situaciją rinksis skirtingus kompozitus.

Kompozitų spalvų skalė yra labai plati, todėl galima labai natūraliai imituoti trūkstamą danties audinį (žr. Foto 1).

Estetinis plombavimas: formos keitimas.
Foto 2: gyd.-od. I.Ivancė©

Kompozitais galima atkurti ar pagražinti danties formą. (žr. Foto 2). Dantys nešlifuojami, todėl išlieka gyvybingi. Nežalojama gleivinė. Plombuojama atkuriant dantų sluoksnius, jų skaidrumą, formą bei funkcijas. Po procedūros dantys atrodo labai natūraliai, dažnai net profesionalai nepastebi plombuoto danties.

Estetinis plombavimas: restauruoti kandamieji danties krašteliai.
Foto 3: gyd.-od. I.Ivancė©

Nudilus dantų kandamųjų krašteliui - emalei, atsiveria apie penkis kartus minkštesnis danties audinys – dentinas ir tuomet dilimas paspartėja. Vyresnio amžiaus žmonių burnose galima pastebėti, kad dėl žymaus nudilimo dantys atrodo lyg nupjauti. Kompozitais galima ir net būtina restauruoti nudilusius kandamuosius kraštelius (Žr. Foto 3). Tai ir sveikiau, ir funkcionaliau, ir estetiškiau.

Estetinis plombavimas
Foto 4: gyd.-od. I.Ivancė©

Dantų formos ir spalvos pakitimų restauravimui ar užmaskavimui kompozitais gali būti padengiamas ir visas priekinis danties paviršius – t.y., uždedama vadinamoji tiesioginė laminatė arba veneringas. Tam pačiam tikslui naudojamos ir netiesioginės (t.y., laboratorijoje pagamintos) porcelianinės (keramikos) laminatės.

Estetinis plombavimas: uždaryti „juodieji trikampiai“ prie dantenų.
Foto 5: gyd.-od. I.Ivancė©

Nutirpus kaului, palaikančiam dantį, apsinuogina dantų kakleliai, atsiranda „juodieji trikampiai“ prie dantenų. Profesionalus estetinis plombavimas šioje vietoje taip pat labai gelbsti, nes uždaromi prasišviečiantys juodi tarpai prie dantenų. (Foto 5)

Estetinis plombavimas: netaisyklingos šešių priekinių dantų padėties keitimas.
Foto 6: gyd.-od. I.Ivancė©

Esant netaisyklingai dantų padėčiai, pirmiausia rekomenduotinas ir mediciniškai teisingesnis yra ortodontinis gydymas, breketais ir pnš., nes taip visiškai išsaugomi natūralūs, savi dantys.

Tačiau kai kurie klientai atsisako tokio, paprastai ilgiau užtrunkančio ortodontinio gydymo (pvz., dėl profesijos, dėl išvykimo į kitą šalį, artėjančių vestuvių ir pnš.) Tuomet estetinėmis plombomis galima netaisyklingoje padėtyje esantį dantį net „ištiesinti“ (Foto 6). Šiuo atveju nepageidaujamoje vietoje esantys danties audiniai yra nušlifuojami, o trūkstami - suimituojami kompozitu.

Estetinis plombavimas: tarpų uždarymas, formos keitimas.
Foto 7: gyd.-od. I.Ivancė©

Atkartojant konkrečiam žmogui būdingą danties struktūrą restauracinės medžiagos spalva parenkama identiška kitiems dantims, sukuriamas ir dantims būdingas daugiasluoksniškumo vaizdas. Jau per vieną vizitą, trunkantį 4–6 darbo valandas, galima sutvarkyti keturis dantis, pavyzdžiui, užpildyti tarpus tarp priekinių dantų (Foto 7). Plombuojamas dantis derinamas prie šalia esančių dantų, taip pat kuriama simetrija atsižvelgiant į tokį patį, tik priešingoje pusėje išaugusį dantį. 

Krūminių dantų estetinis plombavimas.
Foto 8: gyd.-od. I.Ivancė©

Estetinis plombavimas tinka ne tik priekiniams, bet ir šoninės bei galinių grupių dantims. (Foto 8).

Kodėl estetinio plombavimo procedūrai rinktis VivaDens?

Jeigu ieškote profesionalumo ir pasaulinio lygio kokybės estetinio plombavimo – apsilankykite VivaDens. Čia dirba profesionalūs aukščiausios ir labai aukštos estetinio plombavimo kvalifikacijos gydytojai odontologai, Lietuvos ir tarptautinio estetinio plombavimo konkursų laureatai ir finalistai. Gyd. odontologė Ingrida Ivancė (Ivanciūtė), tiesioginės estetinės dantų restauracijos pradininkė Lietuvoje, jau virš dešimt metų organizuoja ir veda kvalifikacijos tobulinimo kursus gydytojams odontologams, iš jos mokėsi geriausi Lietuvos estetinio plombavimo specialistai. VivaDens iš savo daugiau nei 10 metų patirties žino, kur labiausiai tinka estetinis plombavimas, o kur labiau tiktų ir galėtume pasiūlyti estetinį protezavimą laminatėmis ar vainikėliais, kt. Įskaitant kliento poreikius komandiniame kvalifikuotų specialistų darbe suderiname estetinį plombavimą su protezavimu. Kiekvienas gydytojas-odontologas turi savo darbų foto pavyzdžius, kas Jums padėtų geriau suprasti estetinio plombavimo, protezavimo galimybes, pasirinkti gydytoją-odontologą. Po procedūros priekinių dantų srityje Jūs taip pat gausite savo dantų foto atmintinę „iki ir po“. Be to, moderniausia, saugiausia medicininė aparatūra (lazeris, mikroskopas, dantų spalvų žemėlapio skaneris, kt.) bei ypač kvalifikuotos gydytojų asistentės užtikrina maksimaliai gerą rezultatą.

Estetinio plombavimo pagrindiniai pliusai

 • Labai estetiška, natūrali, šilta restauracijų išvaizda (ko dažnai nebūna dantis protezuojant)
 • Paprastai mažiau pašalinama danties audinių nei protezuojant
 • Sustiprina dantį
 • Greitas (per vieną, kelis vizitus) sprendimas
 • Ypatingai gerai tinka vaikams, jaunimui nuskilus dantims
 • Kai kuriais atvejais gali būti kaip alternatyva ortodontiniam (breketais, kt.) gydymui, protezavimui
 • Nėra laboratorinių procedūrų (sutaupomas laikas, finansai)
 • Nuskilus restauracijai dažniausiai galima lengvai pakoreguoti vieno vizito metu

Estetinio plombavimo pagrindiniai minusai

 • Kompozitai polimerizuojant (kietinant helio lempa) susitraukia (1.2-3.5%) – dėl ko ilgainiui gali atsirasti kraštinis plombų nevientisumas, pralaidumas, nusidažymas
 • Kompozitas atitinka dentino, bet ne emalės optines ir fizines savybes, todėl geriausiai kompozitai tinka restauruoti tik dentiną, o emalę atitiktų keramikos (porceliano) restauracijos
 • Kompozitai labiau kaupia apnašą, dėl ko rekomenduojama restauracijas nupoliruoti kasmetinės profesionalios higienos metu
 • Estetiškos ir kokybiškos restauracijos reikalauja iš odontologo patirties, profesionalumo ir talentingumo.

 

Video apie estetinį plombavimą, protezavimą ir jų suderinimą (WMV, 6 min, 0 MB)

Klientų atsiliepimai

Estetinio plombavimo foto albumas

Procedūrų suderinimas

Geriausia, jei dantys ir burnos ertmė sutvarkomi visuminiai – pradedant nuo profesionalios burnos ertmės higienos, esant reikalui dantis balinant, tiesinant dantis breketais, išgydant dantų šaknų kanalus, dantenas, įsukant implantus, protezuojant, derinant protezavimą su plombavimu ir pan. Tik tuomet galime džiaugtis tiek dantų funkcionalumu ir estetiškumu, tiek ir ilgalaikiu rezultatu.

Ir stebuklingai šypsotis!

 

1 - http://www.aacd.com/index.php?module=cms&page=75

2 - http://www.dentalproductsreport.com/articles/show/dpr1007_tid_cosmetic-survey/2   

 


Estetinės odontologijos centras VivaDens

Didlaukio g. 51-70   |   LT-08303 Vilnius   |   registracija tel. 8-5-2627990, 8-5-2675404   |   el. p.: info@vivadens.eu   |   vadyba tel. 8-5-2328004

© IĮ Estetinės odontologijos centras "VivaDens", 2000-2016

Naujienos


Dėkojame visiems VivaDens klientams, maloniai leidusiems įdėti savo veido, dantų ir šypsenos nuotraukas į mūsų internetinį puslapį. Tai labai palengvina ir pagreitina klientų matymą ir apsisprendimą. Kurkime ir dalinkimės kartu. Nuoširdžiai ačiū.