Website is under reconstruction. Lithuanian site is already updated (www.vivadens.eu), new English site is comming soon.
LietuviškaiLT   EnglishEN  
Pradžia Registracija Kainynas Apie VivaDens Atsiliepimai Gydytojai Kontaktai


Apsilankykite VivaDens FacebookeVivaDens Youtube

VivaDens‘e - skaitmeninės šypsenos rekonstrukcijos inovacijos

Impulsais inovacijoms ir progresui tapo 2015 mokslinės kasmetinės Amerikos Kosmetinės Odontologijos Akademijos konferencijos įžvalgos (angl. American Academy of Cosmetic Dentistry - AACD). Toliau čia ir kitose vietose naudosime anglišką abreviatūrą, nes taip lengviau surasti Google ir kitose paieškos sistemose.
AACD konferencija pasižymi aukščiausiais edukaciniais standartais šiuolaikinėje estetinėje odontologijoje, inovatyvia ir progresyvia programa, top-lektoriais ir pavyzdinėmis pratybomis. Akademija pateikia moksliškai įrodytą, atrinktą ir naudingą informaciją visuomenei ir profesionalams. Ypatingas dėmesys skiriamas gydymo planavimui ir gydymui moksliškai pagrįstais ir kliniškai patikrintais protokolais (ang. evidence-based protocols).

AACD skatina tarpdisciplininį medicininį ir odontologinį gydymą galutinio rezultato pagerinimui minimizuojant žmogaus kūno audinių praradimą. AACD nariai taiko minimaliai invazyvius gydymo protokolus, atitinkančius realius ilgalaikius pacientų/klientų poreikius. AACD padrąsina ir palaiko inovacijų, technologijų ir medžiagų naudojimą ir visuomenės informavimą.

Vivadens team‘o nariai AACD konferencijoje,<br> San Franciske, JAV, 2015-05 
Vivadens team‘o nariai AACD konferencijoje,
San Franciske, JAV, 2015-05

Tą dvasią ir žinias gyd.odontologė I.Ivancė, būdama aktyvia AACD nare nuo 2003-ųjų, parveža į Lietuvą ir taiko VivaDens.
Šioje 2015 m. AACD konferencijoje gyd. odontologę Ingridą Ivancę labiausiai sudomino skaitmeninis šypsenos dizaino planavimas (Angl - Digital Smile Design, toliau - DSD) ir skaitmeninės šypsenos gamybos (Angl - Digital Smile Manufactering, toliau – DSM) paskaitos su gyvais pavyzdžiais. Šnekančių apie tai jau ne vienerius metus yra nemažai. Bet AACD konferencijoje buvo parodyti realūs keliai ir jie VivaDens‘e jau yra įgyvendinami. Atrodo įspūdingai. Tai naujas etetinės odontologijos lygmuo klientams, odontologinės klinikos personalui ir gydytojams. Skaitmeninių technologijų pagrindinis privalumas yra tai, kad galimas beveik begalinis informacijos ir energijos tikslumas, o jų paklaidos perduodant ir transformuojant nesikaupia.

 

Nuodugniau susipažinti su skaitmeniniu šypsenos (DSD) planavimu pagal veidą ir tuo paremta tolesne interdisciplinine skaitmenine šypsenos rekonstrukcija (DSR) gyd.I.Ivancė specialiai dar nuvyko į Quintessence International ir žymaus gyd.odontologo/dantų techniko C.Coachman ir jo komandos (Livio Yoshinaga, Paulo Kano) seminarą Dubrovnike, Kroatija.

Pati DSD koncepcija progresyvi šiais aspektais:

- Prieš planuojant konkrečią dantų ir šypsenos rekonstrukciją atliekamas jų 2D, 3D ir jų suderinimo maketavimas/dizainas (panašiai kaip architektūroje).

- Planavime dantų 3D pozicionavimas atliekamas pagal kliento veido fizinius ir emocinius bruožus. Planuojant įskaitomos funkcinės ir estetinės restauracijos/rekonstrukcijos ypatybės ir sąlygos.

- DSD planavime naudojamos 2D ir 3D nuotraukos ir modeliai labai pagerina tarpdisciplininį specialistų bendravimą, rekonstrukcijos planavimą ir eigą.

- Palengvina ir pagerina bendravimą su pacientu/klientu, nes jam pateikiami 2D ir 3D vaizdai bei modeliai ir numatomų dantų testas burnoje daug aiškiau ir išsamiau parodo alternatyvių ir rekomenduojamos rekonstrukcijos etapus ir rezultatą. Taip klientas yra ir labiau motyvuojamas bei edukuojamas.

DSD procedūrai papildomai reikalinga dinaminė video dantų-veido dokumentacija ir detali analizė.
Rezultatas: patikima, graži ir funkcionali kliento/paciento šypsena ir įkvepiantis gyd.odontologo ir viso team‘o (nuo angl. žodžio – team – komanda, jungė) darbas.

 

Dinaminės video dantų-veido dokumentacijos foto ir išsami analizė

 

 

Foto iki rekonstrukcijos

DSD planavimas

 

Dantų ir veido foto iškart po procedūros

 

 

 

 

Skaitmeninėje šypsenos rekonstrukcijoje (DSR) į kurią įeina DSD ir DSM taikomos visos odontologinės procedūros nuo ortodontijos, estetinio plombavimo/protezavimo iki implantacijos bei kitos veido, šypsenos ir dantų rekonstrukcinės procedūros. Be to, reikia turėti omenyje, kad dizainą - DSD ir gamybą - DSM gali vykdyti skirtingi gydytojai ar jų grupės, kas dažniausiai ir būna, bet kliento ir jų kooperavimasis turi būti labai jautrus ir patikimas. Kai numatoma naudoti dantų implantus, tai pirmiausia būtina nustatyti jų kiekį ir vietas ir tai suderinti su visa DSR.

 

Implantacija taikant DSD

Pagal kliento veidą sumaketuojama būsimų dantų padėtis ir forma šypsenoje. Gydytojų team‘as peržiūri konkretaus atvejo galimybes ir pagal DSR planuoja gydymo eigą (implantų kiekį ir vietą, kariesų, dantų šaknų kanalų gydymą, periodontologines, chirurgines, estetinio plombavimo/protezavimo procedūras).

Pradinės situacijos foto

DSD šypsenos planavimas

Tikslus implantų planavimas
pagal DSD

Pagal objektyvius parametrus bei moksliškai, technologiškai ir biomimetiškai pagrįstą numatomą būsimų dantų vietą, padėtį ir formą ant kliento 3D skaitmeninės rentgeno nuotraukos skaitmeniniu būdu suplanuojami ir vėliau pagaminami implantų gidai, kurie leidžia labai tiksliai įsriegti implantus. Pagal klinikinę situaciją iškart ar vėliau uždedamos laikinos restauracijos (vainikai ar tiltai) pagal jau suplanuotą DSR dantų vietą ir padėtį. Prigijus implantams – pagal DSD pagaminamos ir cementuojamos galutinės restauracijos ar rekonstrukcijos.

Skaitmeninė šypsenos rekonstrukcija (DSD ir DSM) šiuo metu yra progresyviausias metodas, kuriame taikant pažangiausias labai tikslias skaitmenines technologijas (dantų skaneriai, spausdintuvai, programos, gamybos įrenginiai ir kt.) bei vizualinį meną yra sukuriamas individualizuotas  sveikas ir natūralus veido ir šypsenos grožis pagal natūralias gamtos ir evoliucijos proporcijas. Tai džiugina ir įkvepia tiek klientus, tiek ir gydytojus bei visus kitus kuriančius team‘o narius.

Dėkojame VivaDens klientei Karinai už gražią padrąsinančią šypseną.

Kurkime ir džiaukimės kartu!

 

VivaDens info 2015-09-09


Estetinės odontologijos centras VivaDens

Didlaukio g. 51-70   |   LT-08303 Vilnius   |   registracija tel. 8-5-2627990, 8-5-2675404   |   el. p.: info@vivadens.eu   |   vadyba tel. 8-5-2328004

© IĮ Estetinės odontologijos centras "VivaDens", 2000-2016

Naujienos


Dėkojame visiems VivaDens klientams, maloniai leidusiems įdėti savo veido, dantų ir šypsenos nuotraukas į mūsų internetinį puslapį. Tai labai palengvina ir pagreitina klientų matymą ir apsisprendimą. Kurkime ir dalinkimės kartu. Nuoširdžiai ačiū.